Alarko Servis İstanbul
18 Şubat 2018
Umut Köse
Paylaş

Kombileriniz uzun ömürlü olması ve yüksek performansta, az yakıt ile çalışabilmesi için bakımlarını aksatmamanız gerekir. Bakımların yapılması gözünüze ek maliyet gibi görünse de bakım yaptırmamanın maliyetinin daha fazla olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle en az yılda bir defa ve kışa girmeden önce kombi bakımlarını yapmanız gerekir. Kombi bakımlarını ise kombinizin markasında uzmanlaşmış kişilere yaptırmanız oldukça önemlidir.
Alarko kombi markası olarak en çok kullanılan markalardan bir tanesidir. Bu nedenle servis hizmeti de oldukça yaygındır. Fakat burada önemli olan nokta bakım için gelen ekiplerin işinde uzman ekipler olması gerekir. Gerekli belgeye sahip olmayan ve kayıt dışı çalışan servislerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor.
Güvenilir bir Alarko servis hizmeti için yapmanız gereken şey 444 78 56 numarasını arayarak en yakın servisi çağırmak olacaktır. Bu numara ile hizmet veren çağrı merkezini 7 gün 24 saat arayabilir ve müsait olduğunuz herhangi bir tarih ve saate randevu verebilirsiniz.
Kombi bakımlarının özellikle uzman kişiler tarafından yapılmasının tabi ki bir nedeni var. Kombiler oldukça hassas ve karmaşık bir işleyiş prensibine sahiptir. Bu nedenle belirli adımlar izlenerek birçok işlem yapmayı gerektirir. Baca temizliğinden, elektrik aksamlarının kontrolüne kadar birçok adımı atlamadan sırasıyla yapmak gerekir. Yapacağınız basit bir hata kombiyi kullanılmaz hale getirebileceği gibi, daha büyük problemlere de yol açabilir. Özellikle kendi güvenliğiniz için uzmanların dışında ki kimseye bakım için olanak tanımayınız.