Başrollerin Giydiği Dizi Kıyafetleri Modayı Sallıyor
12 Ocak 2018
Umut Köse
Paylaş

‘’ Başrollerin Giydiği Dizi Kıyafetleri Modayı Sallıyor ‘’ diyoruz neden mi? Çünkü her akşam büyük ilgi ile izlediğimiz sürükleyici diziler, izleyicilerini alıp götürürken bir yandan da dizi takipçilerini, hayranı oldukları favori dizi oyuncusunun giydiklerini araştırıp satın almaya teşvik ediyor. Böylece dizi izleyicileri, tarzını çok beğendikleri dizi karakterini bir yandan da kendi giyim tarzlarına yön veren bir ilham kaynağı olarak belirliyorlar. Bu arada Dizi Modası denen minimal bir moda kavramı çıkıveriyor. İstanbullu Gelin Dizisinin son bölümünde Aslı Enver’in giydiği , Fazilet Hanım’da Hazan’ın Giydiği derken aslında Dizi Kıyafetleri merakımızı bir hayli cezp ediyor.
Dizi karakterlerinin giysilerinin, ayakkabılarının ve kullandıkları aksesuarların dizi izleyicilerinin bu denli ilgi görmesi durumu marka bilinirliğini ve satışlarını arttırmak isteyen markaları strateji değiştirmeleri için harekete geçiriyor. Sonuç; dizilerde kimin ne giydiğini merakla araştıran dizi takipçileri soluğu mobil telefonlarda alıyor ve beğendikleri ürünlerin hangi marka olduğunu Google’dan araştırmaya başlıyorlar.
Markalar ise bu durumu değerlendirebilmek için dizilere kıyafet ve aksesuar ile sponsor olurken bir yandan da sosyal medyada hangi kıyafetleri ya da hangi aksesuarları temin ettiklerini açıklayarak markalarının reklamlarını yapıyorlar. Kadinintrendi.com web sitesi ise Dizi Kıyafetleri adında bir bölümde dizilerde giyilen kıyafetlerin hangi markaya ait olduğunu ve kıyafetlerin fotoğraflarını bir albüm eşliğinde takipçilerine sunuyor. Eğer siz de izlediğiniz bir dizide favori karakterinizin giydim tarzını ve giydiği markaları takip etmek isterseniz Kadinintrendi.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Bu arada son birkaç ay giysi ve aksesuarlerı en çok araştırılan diziler ve dizi karakterleri şunlar
İşte en çok takip edilen ve kombinleri araştırılan dizi oyuncuları:
Kadın dizi oyuncuları; Siyah Beyaz Aşk Kıyafetleri, Fi Serenay Sarıkaya, İstanbullu Gelin – Aslı Enver, Dolunay; Özge Gürel / Nazlı Kıyafetleri, Çukur Sena Kıyafetleri, Şevkat Yerimdar Esin’in Giydikleri, Çukur / Sena Giysileri, Ufak Tefek Cinayetler giysileri, ….
Erkek dizi oyuncuları; Dolunay Ferit/ CAN YAMAN Kıyafetleri, Dolunay Hakan Kurtaş / Deniz kombinleri, İstanbullu Gelin – Özcan Deniz, Çukur dizisinden Aras Bulut İynemli kombinleri, Fazilet Hanım ve kızları dizisinde Sinan / Alp Navruz ve Yağız / Çağlar Ertuğrul karakterleri… ilgi ile araştırılmakta.