Bireysel Kredi Faiz Oranları
26 Ekim 2017
Umut Köse
Paylaş

Bireysel Kredi Faiz Oranları

Günümüz koşullarında maddi ihtiyaç durumunda birisinden borç almak yerine insanlar bankalar aracılığı kredi çekmeyi tercih ediyor. Banka kredisi seçerek aylık taksitler halinde borç ödemek daha kolay bir yoldur. Her bankanın ürün yelpazesinde de mutlaka bireysel ihtiyaç kredisi seçeneği bulunuyor. Fakat bankaların bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları da birbirinden farklı. En hesaplı yani en düşük faiz ile ödenecek bireysel krediyi çekmek için en az faiz oranına sahip olan bankayı tercih etmek gerekir. Burada bankaların tamamının bireysel kredi faiz oranını yazmak mümkün değil.

Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel kredi faiz oranlarına göre seçim yapıldıktan sonra kredi çekilmek istenen bankaya başvuru yapılır. Bireysel kredi başvurusu, telefon bankacılığı, SMS yoluyla, interaktif hesaptan ve daha bir kaç şekilde yapılır.

Hangi Banka Ne Kadar Faiz İle Bireysel Kredi Veriyor?

İhtiyaç halinde bankadan en uygun kredi çekmeden önce en avantajlı olan bireysel krediyi seçmek için bankaların faiz oranlarına bakmak avantajlıdır. Vade süresi 3 ay ile 48 ay arası çekilen ihtiyaç kredilerinin oranlarına değişik bankalara bakalım.

Türkiye İş Bankası bireysel kredi faiz oranı yüzde 1.29. İngbank Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde1.29. Denizbank ihtiyaç kredisi yüzde 1.35. Vakıfbank sonbahar bireysel kredi faiz oranı yüzde 1.24. Ziraat Bankası en uygun kredi paketi tercih edilen bireysel kredi faiz oranı yüzde 1.24. Halkbank çalışanlara özel ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.25. ICBC Turkey Bankası bireysel kredi faiz oranı yüzde 1.25.

Ücretli çalışan ve maaşını İş Bankası aracılığı ile alanlar için ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde1.27. Fibabanka yıldız kredi faiz oranı yüzde 1.27.

İngbank ise iki tane seçenek sunmuş. Eğer kişiye özel ihtiyaç kredisi çekenlere faiz oranı yüzde 1.29 iken yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler faiz oranı yüzde 1.39. Enparacom aracılığı ile masrafsız ihtiyaç kredisi düşünenler için faiz oranı yüzde 1.42. Şekerbank özgür ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.55. HSBC Bankası’nın da kampanyalı verdiği ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.43.

En Düşük Faiz Oranı Olan Banka Nasıl Seçilir?

Bankalara ait olan web sayfalarına girerek buradan kredi hesaplama aracı ile hesaplama yapılarak bankaların faiz oranları hesaplanmak sureti ile en uygun kredi seçeneği tercih edilir.

Kaynak: www.cebimdekredi.com