Bitcoin Cash Nakit Nedir?
20 Mart 2018
Umut Köse
Paylaş

Bitcoin Cash, Bitcoin , Litecoin ve piyasadaki diğer pek çok benzerlikteki bir kripto para birimidir . Bu, çevrimiçi olarak satın almak veya yatırım portföyünüzün bir parçası haline getirmek için kullanabileceğiniz bir dijital para biçimidir.

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, Bitcoin Cash merkezi olmayan bir merkezdir, yani merkez bankası gibi bir otorite tarafından yönetilemez. Bankaları ve PayPal gibi finansal kurumların harcadığı yüksek ücretleri azaltmak ve işlemleri hızlandırmak için aracıyı kesen bir ödeme şeklidir.
Bitcoin Cash, ödeme yaparken ve alırken tam anonimlik sağlar. Her işlem kamuya açık bir blok taşıtta kaydedilip görüntülense de, kripto para birimiyle iş yaparken tam adınız, adresiniz ve benzerleri gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmanız gerekmez.
Özel bilgisayar ekipmanı gerektiren karmaşık matematik bulmacaları çözmeyi içeren, madencilik adı verilen bir süreç aracılığıyla yaratılmıştır. Bunu çözmek için ilk madenci, yaratılan Bitcoin Cash’in bir kısmı ile ödüllendirildi. Aynı süreç, Bitcoin , Ethereum ve Dash dahil olmak üzere diğer çoğu şifreleme işlemlerinin oluşturulması için de geçerlidir .
Bitcoin’den farklı kılan nedir?

Bitcoin, başlangıç ​​- ölçeklenebilirliğinden bu yana bir sorun yaratmıştır. Son derece yavaş yapan küçük bir 1 MB blok boyut sınırına sahiptir. Dünyadaki en büyük cryptocurrency ama sadece saniyede yedi işlem yapabildiği söyleniyor. Karşılaştırma için, Visa aynı anda 24.000 işlem yapabilir.
Ek olarak, Bitcoin işlemlerinin işleme alınması 10 dakikanızı alır ve yüksek talep nedeniyle pahalılaşır – genellikle bankalar üzerinden iş yapmaktan daha pahalıdır. BitInfoCharts’a göre , ortalama işlem ücreti şu anda 1,5 $ civarındadır, ancak Aralık 2017’de 55 $ ‘a kadar yükselmiştir.
Devamı İçin : Bitcoin Cash Nakit