Dunkirk
26 Kasım 2017
Umut Köse
Paylaş

Warner Bros yapımcılığında beyaz perdeye çıkmış olan bu film beklentisi yüksek olan bir filmdir. Savaşı ve savaşın insanlar üzerindeki etkisini ele alan bir filmdir. 400.000 adamın savaş sırasında hayat kalma mücadeleleri ve eve dönemeyişlerini evlerinin onlara gelişini anlatan bir filmdir. Film ikinci dünya savaşının kaderini belirleyen Dunkirk bölgesinde geçmektedir. 400.000 İngiliz askeri düşman tarafından kuşatılmıştır ve ölüm kaçınılmaz bir gerçek halini almıştır. Arkalarında deniz bulunmaktadır ve savunmasız bir şekilde düşman ile karşı karşıyadırlar. Dunkirk filmi zamanın şartlarını ve savaşın gerçekçiliği oldukça başarılı bir şekilde sinemaya yansıtmış bir filmdir. İzleyicileri gerçek dünyadan koparıp savaşın ortasına hapseden bir film olup, savaşın acı gerçekleri ile yüzleşmenizi sağlıyor.

Dunkirk ve Savaş

Tarihte yaşanmış bir olayın ele alınması oldukça gerçekçi görüntüler ile kurgulanmış olan bu film sizlere tarihte ikinci dünya savaşında yaşanan acılardan bir kesit sunuyor. Her savaş filmin de olduğu gibi bu filmde de oldukça dramatik görüntülere yer verilmiş fakat gerçekçiliğinden koparılmadan seyirciye sunulmuştur. Bu film bir kurtarış hikâyesidir. Bu filmde köşeye sıkışmış olan asker artık düşmana karşı koyamaz duruma gelir ve hiçbir şekilde devletten destek göremezler. Artık devlet bu askerleri gözden çıkartmıştır. 400.000 askerin köşeye sıkışmış bir şekilde ölümü beklemesi üzerine sivil halk harekete geçer ve askerlerini kurtarmak üzere yola koyulur. Sivil halkın yardımı ve çabaları ile sonunda beklenmedik bir mucize olur ve bu askerler kurtarılır. Tarihi kayıtlara da bir mucize olarak adını yazdıran Dunkirk filmi mutlaka izlenmesi gereken tarihi gerçekçiliğin yer aldığı başarılı bir kurgu olmuştur. Dunkirk Türkçe dublaj izle ile filmi yüksek görüntü kalitesinde izleyerek tüm açılardan yaşananları görebilirsiniz. Bu film sizlere yaşanan tüm gerçekleri gösterecek ve bir kahramanlık öyküsünü izletecektir. Oldukça başarılı bir kurguya sahip olan bu film pek çok izleyen tarafından övgü ile söz edilmektedir

Dunkirk Düşman

Dunkirk filmi oldukça güzel kurgulanmış bir film olup, açık bir şekilde düşman gösterilmiyor ve belirtilmiyordur. Ama seyirci tüm gerçekçiliği ile düşmanın orada olduğunu biliyor ve acımasız düşman her an size kendini hissettiriyor. Düşman kapana kıstırdığı insan istifi üzeri bombalar yağdırıyor ortaya vahşet dolu görüntüler çıkıyor. Acımasız, insanlık dışı bu savaşta kapana kısılmış bir grup insanın ölüm ile mücadelesini ele olan bu film tüylerinizi diken diken yapacak. Her sahnesi ile sizlere farklı duygular hissettirecek olan bu film tarihi gerçekçiliği ele aldığı için de sizleri oldukça etkileyecektir. Dunkirk full hd izle ile yüksek görüntü kalitelerinde izlenmesi gereken her sahnesinin kaçırılmadan dikkat ile görülmesi gereken bir kurgudur. Bu film de mucizenin nasıl ve nereden geleceğini asla bilemeyeceksiniz. Kendi askerlerine sahip çıkan bir sivil halkın mücadeleye dahil oluşunun en güzel örneklerinden biridir bu film.