Esnek Solar Panellerin Diğer Güneş Panellerinden Farkı Nedir?
26 Ocak 2018
Umut Köse
Paylaş

Esnek güneş panelleriçoğunlukla tekne ve yatlarda kullanılan panellerdir. Daha düz olmayan, eğimli alanlar için kullanımı uygun olan esnek güneş panelleri, diğer güneş panellerine göre daha hafiftir.

Esnek Solar Panellerinin Temel Özellikleri Nelerdir?

Esnek solar paneldiğer panellere göre daha hafif olması ve kolaylıkla taşınabilir ve monte edilebilir olmasıyla birçok alanda kullanılabilmektedir. Esnek güneş paneli, 20 dereceye kadar eğilebilir bir yapıda tasarlanmıştır. Tabanı alüminyumdur.

Esnek Güneş Paneli Paketi 300 Watt + 20 Amper Mppt Şarj Kontrol

Esnek Solar Güneş Panellerinin Diğer Panellerden Farkları Nelerdir?

Esnek güneş panelleri, diğer güneş panelleri gibi verimli çalışmalarının yanı sıra, diğer panellere göre daha hafiftirler. Esnek bir yapıda tasarlanan bu paneller, kolay kolay kırılmayan, darbelere karşı son derece dayanıklı panellerdir.

Esnek yapısı nedeniyle, diğer güneş panellerini kullanmanın mümkün olmadığı birçok alanda esnek solar güneş panelleri kullanılabilmektedir. Yatlarda, teknelerde, otobüs duraklarında, eğimli alanlarda kullanılabildiği gibi, hafif olması nedeniyle de kamplarda ya da enerji ihtiyacı olan yerlerde de kolaylıkla taşınarak kurulumu sağlanıp enerji ihtiyacının karşılanmasına yararlar.

Esnek Solar Güneş Paneli Nerelerde Kullanıma Uygundur?

Esnek solar güneş panelleri, diğer panellerin kullanılabildiği tüm alanlarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra, diğer panellerin kullanılamadığı eğimli ve hareketli alanlarda da kullanımı mümkündür. Hafif olması ve kolay taşınması nedeniyle de seyyar enerji ihtiyacını karşılamak için esnek solar güneş panelleri kullanılabilir. Esnek solar güneş paneli kurulumu ve keşif bilgileri için internet sitemiz aracılığıyla bizlere ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak : Ekonomiksolar.com