EVSİD Akademi ile Sektör Gelişime Doymuyor
26 Ocak 2018
Umut Köse
Paylaş

Ev ve mutfak eşyalarının üretimini yapan firmalar, dernek sayesinde birbirleri ile bilgi alışverişi yaparak, gelişimlerini sürdürebilmektedir. Mutfak eşyaları üreticileri ve ihracatçılarının hem yabancı firmalarla daha kolay başa çıkabilmesi hem de gelişimlerini sürdürebilmeleri adına, derneğe üye olmaları kendi çıkarları doğrultusunda büyük önem taşımaktadır.

Mutfak ve Ev Eşyası Üreticilerinin EVSİD ile Gelişimi

2014 yılının son ayında faaliyetlerini başlatan EVSİD, bu tarihten itibaren özellikle mutfak eşyası üretenler ve banyo eşyası üretenlerin hem bu faaliyetleri hem de ihracatları ile ilgili üyelerine destek sağlamaktadır. Derneğin faaliyet alanlarının gelişmesi gibi çeşitli etkenler sayesinde, üye firmaların olumlu yönde gelişim gösterdiği gözlemlenmektedir.

EVSİD ile Üreticilerin Sorunlarının Çözümü

Üye olan mutfak ve ev eşyası üreticileri ile bunların ihracatını yapan firmaların, dayanışma ve bilgi alışverişi kurabilmeleri, aynı dernek çatısı altında bulunmaları ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Mutfak eşyası üreticileriendüstriyel mutfak eşyası ve ev eşyası üreticileri ile bu ürünlerin ihracatını yapan firmalar, yaşayabilecekleri her türlü sorunla ilgili, üyelik işleminden yararlanarak yardım alabilmektedir.

EVSİD Sayesinde İhracatın Artırılması

Mutfak ürünleri, banyo ürünleri gibi temel ev eşyalarının üretimini yapan firmalar ve ihracatçı firmaların dayanışması ve aynı çatı altında dernekleşmeleri sayesinde, ihracat sorunlarını çözebildikleri görülmektedir. Derneğin faaliyetlerinden yararlanarak yeni pazarlar yaratma, mevcut pazarlarda etkinliğin artırılması ile ihracatın yükselmesi mümkün olmaktadır. Bu konuda EVSİD’in etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür.

Kaynak : Evsid.org