EVSİD Düzenlediği Etkinliklerle Sektöre Katkı Yapmaya Devam Ediyor
10 Mayıs 2018
Umut Köse
Paylaş

Bir süredir, ev ve mutfak üretim sektörü içerisinde hizmet olanağı sağlayan EVSİD, mutfak eşyası üretenler ve ihracatını sağlayanlar için önemli bir oluşumdur. Projeler, organizasyonlar, yurt içi ve yurt dışı fuarlar ve daha birçok faaliyetlerine katılım göstererek önemli bir aşama kaydedebilirsiniz. Özelikle yurt dışı fuarlara katılım sağlamanız hem firmanız hem de ülke çapında sektörün gelişmesi için önemlidir. Hem firma hem de ülke tanıtımı yapabiliyorsunuz yani. EVSİD, her sene birkaç kez yaptığı toplantılar ile yıllık bir plan oluşturmaktadır. Bir süredir URGE projesi ile yurt dışı fuar ve organizasyonları düzenlemektedir. Hem evsid.org adresinden hem de resmi Twitter hesaplarından gelişmeleri ve gelecek programlarını takip edebilirsiniz.

EVSİD Yıllık Plan ve Faaliyet Takvimi

Ev eşyaları, melamin mutfak eşyaları ve plastik banyo eşyaları üretim alanlarından herhangi biri ile ilgileniyorsanız, firmanızın EVSİD kapsamında yer aldığını söyleyebiliriz. EVSİD, yalnızca toplantı ve olağan kurul görüşmeleri ile bir araya gelen bir kurum değil. Aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası alanda organizasyon düzenliyor. Bu şekilde tüm üyelerle beraber, hem sektörü hem de ülkemizi tanıtma imkanı sunulmuş oluyor. Tabii ki firmalar da kendi özelinde bir tanıtım yapmış oluyorlar. Yakın zamanda Latin Amerika ev gereçleri ve mutfak eşyaları üreticilerinin bir araya geldiği bir yurt dışı fuarına katılım gösterecekler. Aynı zamanda URGE Projesi olarak devam eden bir projeleri de devam ediyor. Evsid.org adresi üzerinden ve üyeyseniz iletişim adresleri üzerinden düzenli olarak programı görüntüleyebilirsiniz.

Hem Sektörünüz Hem de Firmanız Gelişsin

Daha güçlü bir firma ve daha güçlü bir sektör, birbiriyle %100 örtüşen konulardır; bu nedenle her iki alanın paralel gelişimi önemli. Ev ve mutfak eşyası üretenler ve ihracatını yapan firmalar hem kendi çapında hem de ülke çapında bir etki yaratabilirler. Bu şekilde sektör için de büyük bir adım atılmış olur. Böyle bir etkiyi yaratabilmek için EVSİD gibi çatı kurumlara dahil olabilirsiniz. Ev ve mutfak eşyası üreticileri için hizmet veren EVSİD, firmalar arası irtibatı kuvvetlendirir ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanıza vesile olur. Aynı şekilde yurt dışı faaliyetleriyle de etki alanınızı genişletir.