Facebook İnstant Article ile para kazanma
15 Ekim 2017
Umut Köse
Paylaş

Merhaba arkadaşlar uzun zaman sonra para kazanma ve anlatım yazıma hoşgeldiniz. Facebook 2 yıl önce tanıttığı İnstant Article sistemini hayata geçirdi. Bu sistem ile sayfa sahiplerine oldukça yüksek paralar kazandırmayı düşünen Facebook, 2 hafta içerisinde yapmak istediğini hayata resmen geçirdi.

Facebook’da uzun süredir beklediğimiz kazanç sisteleri gelmeye başladı. İlk olarak instant article sistemi ile uygulama üzerinden ödeme yapan facebook mobil link çıkışlarını kendi bünyesinde tutuyor ve kendisine reklam gösterim alanı oluşturuyor. Ayrıca yayıncılarına Google adsense gibi pay vermeyi ihmal etmiyor.
Sizlere bu kitabımda facebook hızlı makale kurulumu wordpress için , aplikasyon kurulumu , ödeme yöntemi ekleme, kaynak siteler , gif ile sitenize hit çekimi.

İnstant Article Nedir ?

Facebook’un getiriş olduğu yeni hızlı makale sistemidir. Facebook sitesi üzerinde hızlı makale sistemi ile sadece mobil kullanıcılara sunduğu bir hizmettir. Google amp sistemine benzemektedir. Yaptığınız paylaşımlar , normal link paylaşımından daha fazla erişim alıyor ve daha yüksek kazanç elde edebiliyorsunuz.

İnsant article ( hızlı makale) ile para kazanabilir miyim ?
Evet . Bu sistem ile facebook üzerinden para kazanıyorsunuz.

Ödemeler Nasıl oluyor ?
Ödemeler facebook uygulaması üzerinden banka hesabınıza yapılıyor. ( Türkiye için ödemeler mevcuttur )

Peki Bu sistemi kullanmak için ne gerekli ?
Facebook sayfası , domain , hosting ( wordpress).
Sitemde Adsense (Mgid / propeller / content.ad tarzı ) reklamlar olması sorun mu ?

Hayır sitenizde farklı reklam firmalarının reklamı olabilir. Sizin için önemli olan
Facebook üzerinden gelen mobil hit. Sitenize diğer firma reklamları eklenebilir.
Facebook sadece kendi içinde RSS den aldığı bilgiler ile yeni bir sayfa oluşturuyor ve
Buraya reklamlarını yerleştiriyor.
Websiteme hit geliyor mu?
Mobil hitlerinizin yüzde 90 civarı facebook hızlı makale sisteminde kalıyor.Siteniz mobil hit az geliyor. Ama masa üstü hitiniz eskisi gibi geliyor.
eCpm ler 2 Dolar civarında .

Yazının kaynağı ve bu konu ile ilgili internet ortamında E-Book satan abimize ulaşmak ve daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlarımız buraya tıklayarak sorularına çözüm bulabilir, bu sistemle ilgili detaylı bir pdf’yi satın alabilir.

Evet arkadaşlar bugün sizlere Facebook’un yeni çıkardığı sistem ile para kazanma sistemini anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoş çakalın!