Güneş Paneli ve Rüzgar Türbinini Birlikte Kullanma
13 Mayıs 2018
Umut Köse
Paylaş

Hazır güneş enerjisi paketleri içerisinde yer alan  sistemlerden biri de güneş enerjisi sistemi ile rüzgar türbinidir.  Belli bir oranda birbirlerine entegre edilerek çalışan sistem, günümüz koşullarında, en iyi ve ideal enerji sistemlerinden biridir. Güneş paneli ve rüzgar türbini birlikte kullanmak hem enerji tasarrufuna hem de çevreyi korumaya neden olur. Diğer bazı sistemlere göre az da olsa daha pahalı olmakla beraber, getirdiği verim ve sağladığı enerji baz alındığında uzun vadede karlı olduğunu söyleyebiliriz. Ekonomiksolar.com üzerinden güneş panelleri satın aldığınız gibi, bu hazır paket sistemleri de satın alabiliyorsunuz. Üstelik birçok alternatifi de bulunuyor.

Güneş Enerjisi ve Rüzgar Türbin Sistem Özellikleri

Rüzgar türbinlerinin enerji sağlaması açısından birçok artısı olduğu aşikar. Uygun alanlarda kullanılması, hem verimliliği hem de çevre açısından son derece önemlidir. Rüzgar türbini ve solar panel kullanmak ise çok daha faydalı bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Ekonomiksolar firması, kullanacağınız alan için tarama yaparak, nasıl bir sistem ve panellerin kullanılması gerektiğini saptar ve buna göre size sistem önerisinde bulunur. www.ekonomiksolar.com adresi üzerinden de görebileceğiniz üzere tüm hibrit sistemlerini de görebilirsiniz. Mevcut sistemlerden en önemli farkı ise bağımsız olarak elektrik üretimini sağlamasıdır. Taşıma ya da depolama alanı gibi bir sorun olmaması da önemli bir avantaj. Farklı kw özelliklerine sahip sistemleri kullanım alanlarına göre seçebilirsiniz.

Hibrit Paket Çeşitleri Nelerdir?

Bilindiği üzere, hibrit sistemler rüzgar türbinin yanı sıra, güneş panelleri, dalgıç sistemleri ile beraber de çalışabilen ve kolaylıkla entegre edilebilen sistemlerdir. Taşıma, depolama gibi herhangi bir sorun olmaksızın bağımsız bir enerji üretimini sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda hibrit güneş panelleri birkaç yıl öncesine oranla daha fazla tercih edilmektedir. Farklı marka, boyut ve kullanılacak alana göre çeşitleri ve tabii ki fiyatları değişkenlik göstermektedir. 0.7 kw’tan 10000 kw’a kadar birçok seçeneği bulunuyor. Ayrıca ekonomiksolar.com adresinden de ulaşabileceğiniz üzere, hibrit paketlerin birden fazla modeli bulunmaktadır. Hepsinin farklı fiyat ve özellikleri olmakla beraber yüksek kalite ve üstün performans konusunda garantili olduğunu söyleyebiliriz.