Halı Yıkama Firması Seçerken Teknolojiyi Ön Planda Tutun
15 Mayıs 2018
Umut Köse
Paylaş

İnsanlar yoğun iş hayatından dolayı halı yıkama gibi emek isteyen bir işi kendileri yapamamakta, çevrelerindeki en iyi halı yıkama firmasını seçerek onlara yaptırmaktadırlar. Halı yıkama firması seçerken dikkate alınması gereken birçok kriter bulunmaktadır. Bursa halı yıkama ve temizleme firması olarak hizmet eden yesilyikama.com; halı yıkamada en son teknolojiyi kullanan bir firmadır.

Nasıl Bir Halı Yıkama Firması Seçilmelidir?

Halı yıkama firması seçilirken, otomatik halı yıkama makinelerinin eski değil günümüz teknolojisinde olmasına dikkat edilmelidir. Bursa modern halı temizleme firması olarak hizmet eden yesilyikama.com; son teknolojiye uygun makineleri kullanmaktadır. Ayrıca, iyi bir halı yıkama firması; çamaşır suyu, kostik soda gibi kimyasalları kullanmamalıdır. Bu, halının aşırı beyazlamasına sebep olur. Sert kimyasallar kullanılırsa halı yıkandıktan sonra çok sertleşir. Bununla birlikte, halı yıkandıktan sonra üzerinde farklı renk tonları varsa, bu durum ağır kimyasal kullanıldığını işaret eder. Halı yıkandıktan sonra üzerinde bölge bölge kusma varsa bu durum içerideki kirlerin tam çıkartılamadığını gösterir. Halıda gevşeme ve yaylanma varsa; bu yıkama sırasında kullanılan fırçanın türü ve nasıl kullanıldığıyla alakalıdır. Lekeyi ya da kiri çıkartmak için aynı bölgeye fırçayla fazla ovalanma yapılırsa halı yıpranır ve yaylanır. Ayrıca, halı yıkandıktan sonra eskiye nazaran çok çabuk kirleniyorsa bu durum, yıkarken ağır kimyasallar kullanıldığını gösterir. Ağır kimyasallar, halının üretimindeki kir tutmama özelliğini kaybeder, leke çıkartılamadığında da kurur ve kiri çabuk çekerek halının kirlenmesine neden olur. Halı yıkama firması seçerken tüm bunlara dikkat edilmelidir.

Bursa kurumsal halı yıkama firması Yeşil Yıkama

Halı Yıkamada Teknolojiyi Kullanmanın Önemi

Yesilyikama.com; Bursa kaliteli halı yıkama firması denilince ilk akla gelen firmalardandır. Yesilyikama.com; son teknoloji ürünü tam otomatik halı yıkama makinelerine sahiptir. Bu makinelerin yanı sıra, halıların hav alması, toz alması, yıkama sonrası sıkılarak halıdaki su ve nem oranını en aza düşürmek için de bazı ekipmanların bulunması şarttır. Bununla birlikte, halı yıkamasını yapacak ustaların bu işin eğitimini almış, teknolojiye uygun makineleri kullanmasını iyi bilen işinin ehli kimseler olması gereklidir.