Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
16 Şubat 2018
Umut Köse
Paylaş

Türkiye’de kredi kartı / banka kartı kullanım oranı oldukça fazla. Türkiye’de durum böyle bir hal alınca insanlar ücretsiz olan banka kartları ve kredi kartlarına yönelmeye başladı. Peki hangi bankalar hesap işlem ücreti almıyor? Hesap işletim ücreti nedir? Bu içeriğimizde sizlere bunlardan bahsedeceğiz, isterseniz hemen başlayalım.

Nedir bu Hesap İşletim Ücreti?

Bankalardan açmış olduğunuz vadesiz hesaplarda müşterilerden makbuz için kağıt ve yaptıkları havale/eft tarzı işlem ücretleri gibi masraflar için yılın belirli zamanlarında almış oldukları ücrete denmektedir. Bankalar 3 aylık ve 6 aylık zamanlarda müşterilerden hesap işletim ücreti adı altında aidat kesmektedirler.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

  • Finansbank Enpara

Bankacılıkta yeni bir çığır açan Finansbank Enpara insanların ücretsiz olarak havale/eft ve bu tarz işlemlerde ücret almazken hesap işletim ücreti de almayarak insanların kısa sürede en sevdiği ve benimsediği bankaların başında gelmektedir.

Enpara dışında hesap işletim ücreti almayan diğer bankalar:

  • Kuveyt Türk
  • Yapı Kredi Nuvo
  • Albaraka Türk Bankası
  • Türkiye Finans Bankası

Hesap işletim ücreti almayan bankalar; 2018 yılında şu an sadece bu bankalar yer almaktadır.

Peki en iyi banka hangisi diye soracak olursanız bu göreceli bir kavramdır. İnsanlar kendilerine en yakın hissettikleri bankayı o bankaların yaptığı sürprizlere, ayrıcalıklara göre değerlendirmektedir. Fakat hem havale hem de eft ücreti almayan banka olan Finansbank Enpara’yı diğerleriyle kıyaslamak olmaz. Bizim sizlere önerimiz Finansbank Enpara olacaktır. Siz de bir banka hesabı açmak istiyor ve aidat ödemek istemiyorsanız yukarıda işlem ücreti almayan bankalardan birine online başvuru yapabilirsiniz.