Instagram son görülme nasıl kapatılır?
21 Ocak 2018
Umut Köse
Paylaş

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandan sonra #Sosyal Medya yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda Instagram’a yeni gelen güncelleme ve bu güncellemeyle ilgili merak edilen bir soruyu açıklayacağız. İsterseniz hemen başlayalım!

WhatsApp’a gelen mavi tik ve son görülme güncellemesinden sonra Mark Zuckerberg bu özelliği Instagram’a da uyarladı. Direct Message kısmında gözüken Son görülme olayı peki kaç ilişkiyi bitirecek? 🙂 Tabii ki işin şakası bu. Asıl olayımıza gelelim.

Instagram son görülme nasıl kapatılır? Aşama aşama anlatıyoruz.

Profil sayfanıza gidip, oradan dişli çarkı ikonuna sahip Ayarlar tuşuna dokunmanız gerekiyor. Bu tuşu Profili Düzenle’nin hemen yanında bulabilirsiniz. Bu menünün içerisinde “Aktivite Durumunu Göster” isimli bir seçenek göreceksiniz. Bu özelliği kapattığınızda, diğer insanlar Instagram’e en son ne zaman girdiğinizi ya da o an çevrimiçi olup olmadığınızı göremeyecek. Ancak ne yazık ki siz de diğer insanların son görülme tarihlerini göremeyeceksiniz.

Evet arkadaşlar bu yazımızda Instagram’a yeni gelen özellik sonrası son görülme özelliğini nasıl kapatabileceğini sizlere anlattık. Umarım faydalı olabilmişizdir, hoş çakalın!