Instagram’da bir hesabın kapanması için kaç şikayet gerekir?
22 Haziran 2018
Umut Köse
Paylaş

Merhaba arkadaşlar, uzun zaman sonra tekrar yep yeni bir blog yazısı ile karşınızdayım. Bu yazımda ise #Sosyal Medya alanından devam ediyorum. Peki bu yazımda ne olacak? Bu yazımızda Instagram’da hesap kapanması ile ilgili herkesin merak ettiği bir soruyu açıklayacak ve bilgileriyle sizleri aydınlatacağız. İsterseniz detaylara geçelim, detaylar yazımızın geri kalanında…

Türkiye’de Instagram kullanımı son yıllarda tüm Sosyal Medya mecralarının en önüne geçti. Artık sokakta her hangi bir yürüyen insanın bile yolda giderken canlı yayın açtığını görüp, hissedebilmekteyiz. Durum böyle olunca insanlar, sevmediği kişiler ile ilgilide hesaplarını kapatmak istiyor ya da o kişiyi protesto tarzı eylemlerde bulunmaya yöneliyor. Durum böyle olunca bizler de sizler için instagram şikayet kısmı ile ilgili bilgiler vermek istedik.

En çok aktif bir şekilde kullanılan olan Instagram’da bir hesabı şikayet ederken ettiğiniz neden ve bu nedeninin gerçekliliği çok önemlidir. Büyük hesapları şikayet ederken daha da zorlanabilirsiniz. Ettiğiniz şikayet nedeni Instagram yöneticilerini inandırması gerekmekte.

Instagram şikayet etme ile ilgili bir çok aramalar yapılmakta. Sizler de şikayet edeceğiniz kişiyi şikayet etme sebebi ve karşınızdaki insanın takipçi sayısının en az 4/1 3/1 kısmı kadar şikayet etmeniz gerekmekte ki Instagram yöneticilerini de bunun haklı bir neden olduğunu düşünüp şikayet ettiğiniz hesabı kapatabilmeli. Hesap kapatmasıyla ilgili bir çok daha sonuçlar bulabilirsiniz. Bununla ilgili yazımızdaki bağlantılara tıklayarak sizler de bilgi edinebilirsiniz.