iPhone 6’da iOS11 sonrası gelen donma ve diğer hatalar
1 Aralık 2017
Umut Köse
Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yepyeni bir blog yazıma hoşgeldiniz. Bu yazımda sizlere iPhone telefonlarına gelen iOS 11 güncellemesinden sonra telefonlarda yaşanılan ufak tefek ve büyük sorunlar yaratan kasma hatalarını ve bu hataları nasıl giderebileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Umarım faydalı bir yazı olur, isterseniz hemen başlayalım!

iPhone kısa bir süre önce yayınladıkları iOS 11 ile birlikte bir çok hatayı da kendisiyle beraber sürüklemiş oldu. Bir çok kullanıcın iOS 11’den oldukça şikayetçi olduğu ve telefonu yeniden iOS 10’a bile yüklemeyi arattıkları internette bir çok mecrada görünmekte. Gel gelelim iOS 11’i yükleyen telefonlarda gelen donma sorununun çözümüne.

İlk olarak telefon hafızasının çok dolu olmamasına dikkat edin.

Eğer telefon hafızanız dolu değilse telefonunuza reset işlemi uygulamalısınız.

Bir diğer sorun ise batarya sorunu;

Yeni iOS güncellemelerinde hemen hemen her zaman kullanıcılar bataryanın hızlı bir şekilde tükenmesi konusunda şikayet eder. iOS 11 de bu konuda istisna değildir.

Çözüm 1: Cihazınızı güç düğmesini basılı tutarak kapatın ve yeniden başlatın.

Çözüm 2: Widget’ları devre dışı bırakın. Cihazınız ana ekranda iken sağa doğru hızlıca kaydırın. Widget’larınızın altına kaydırın ve Düzenle’yi seçin. Bir widget’ı devre dışı bırakmak için beyaz çizgili kırmızı daireye dokunun ve Kaldır’a dokunun.

Çözüm 3: Düşük Güç Modu’nu kullanın. Ayarlar > Pil > Düşük Güç Modu bölümüne gidin ve geçiş anahtarını Açık konuma getirin.

Çözüm 4: Uyandırmak İçin Kaldır’ı devre dışı bırakın. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümüne gidin ve Uyandırmak İçin Kaldır geçiş anahtarını Kapalı konuma getirin.

Şarj sorununuda aşağıdaki aşamaları takip ederek yapabilirsiniz.

iOS 11’e güncelledikten sonra cihazınız USB’yi tanımıyor, yavaş şarj ediyor veya hiç şarj etmiyor olabilir.

Çözüm 1: Apple uyumlu bir USB kablosu kullanın ve ucuz düşük kaliteli kablolar kullanmayın.

Çözüm 2: USB kablosunu kontrol edin ve hasar görmediğinden emin olun.

Çözüm 3: iPhone veya iPad’inizi sıfırlamayı deneyin.

Çözüm 4: Varsa USB kablosunu değiştirin.

Çözüm 5: iPhone’u daha hızlı şarj etmek için iPad şarj aletini kullanın.

 

Evet arkadaşlar sizlere bu yazımda iOS 11 ile telefonlara gelen donma sorunu ve diğer hatalarının çözümlerini aktarmaya çalıştık. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoş çakalın!