Mutfak eşyaları üreticileri Derneği(EVSİD), Sektöre Işık Tutuyor
10 Şubat 2018
Umut Köse
Paylaş

EVSİD, 2014 yılından beri ülkemizde aktif olarak sektörü en iyi şekilde temsil etmeye çalışan bir dernektir. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası birçok faaliyet yürütmektedir. Plastik eşya üreticileri, ihracatçıları ve sanayicilerini kapsamaktadır. Bünyesinde 148 adet üye kuruluş bulunmaktadır. Aynı zamanda ülkemizdeki bakanlıklarla da sürekli görüşme halinde oldukları için yasal açıdan da her şey olması gerektiği gibidir. Başarılı bir şekilde sektörü kaldırmayı ve plastik ve ev eşyaları üretimini yurtdışına pazarlamaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden sektör açısından oldukça olumlu sayılan birçok adımda EVSİD’in adı geçmektedir.

http://evsid.org/tr/haber/evsid-1-yil-kurulus-yildonumu-ve-lansman-etkinligi

EVSİD’in Sektördeki Amaçları

EVSİD’in 2014 yılından bu yana hızlıca yükseliş göstermesinin sebebi de edindikleri amaçlardır. Sadece bir firma ya da ürün üzerine değil komple bir piyasayı kapsamaktadır ve bu sebeple destekleyen fazlaca kurum ve kuruluş söz konusudur. Öncelikle ülkemizdeki plastik banyo ürünleri, mutfak ürünleri ve tüm ev eşyalarının üretimini, alımı ve dağıtımı sağlayan, kısaca bu sektörde emeği geçen herkesi kapsamaktadır. Hem kendi ülkemizde hem de uluslararası arenada Türk markalarını tercih edilir kılmaktadırlar. Birçok konferans, fuar gibi geniş alıcılara etki eden faaliyetlerde bulunarak bu amaçlarını gerçekleştirmektedirler. Büyük bir piyasa olan bu ev ve mutfak eşyaları alanında Türkiye’nin adının geçmesi amaçlanmıştır ve bu ürünlerin alımında tercih edilir marka yaratmak istemektedirler.

Ekonomi Bakanlığı Ziyaretimiz

EVSİD’in Sektördeki Faaliyetleri

Plastik banyo eşyaları, plastik mutfak eşyaları ve tüm ev ürünlerini içeren bu sektörde EVSİD fazlasıyla iyi bir misyon edinmiştir. Stratejik ve mantıklı hareketlerle sektör için uğraşmaktadır. Bu piyasada yer alan tüm kuruluşların çatısı olmuştur. 148 adet firmayı bünyesinde barındıran bu dernek, birlik için de birçok etkinlik yürütmektedir. Dönemsel olarak dernek bünyesinde bulunan komiteler, firmalarla istişare gerçekleştirmektedir. Etkinlik tasarlanması konusunda da sık sık görüşme halindedirler. Ekonomi bakanlığı ile de sık sık çalışmalar yapmakta ve yakın zamanda da URGE projesini gerçekleştirmişlerdir. Aynı zamanda Avrupa ya da Asya ülkelerinde gerçekleşen fuarlara katılım gösterip sektörü ve aynı zamanda ülkemizi temsil etmektedirler. Bunun için de çalışmalar yürütülmekte ve site kapsamında daha da devam edeceği belirtilmektedir. Yapılan etkinliklerin detayına ulaşmak için siz de EVSİD’in web adresine göz atabilirsiniz.

http://evsid.org/Userfiles/Info/a_413a706c-f9e8-4ba7-b262-1fbc5d73fc75.png

Kaynak : Evsid.org