Pazarlamanın Yeni Boyutu Dijital Pazarlama
28 Mayıs 2018
Umut Köse
Paylaş

Teknolojinin gelişme göstermesiyle beraber insanların alışveriş anlayışlarının ve firmaların da bu doğrultuda pazarlama anlayışlarının değişiklik gösterdiğini görebiliyoruz. Günümüzde pazarlama denildiği zaman genellikle akıllara ilk olarak dijital pazarlama gelmektedir. Bursa dijital pazarlama ajansı olarak dijital pazarlamanın önemini tam olarak biliyor ve hizmetlerimizi buna uygun şekilde vermeye özen gösteriyoruz. Dijital pazarlama noktasında işletmenizin tam olarak nelere ihtiyaç duyduğunu bildiğimiz için gelişmeniz noktasında sizlere en iyi verimi vermeye özen gösteriyoruz.

Dijital Pazarlama Nedir?

Çağımızın pazarlama şekli olarak kullanılan dijital pazarlama hakkında henüz tam olarak bilgi sahibi olmayan kişilerin olduğunu görüyoruz. Dijital pazarlama; dijital platformlar üzerinden yapılan pazarlama şeklindir. Dijital platformlar ise şu şekildedir:

Sosyal medya
İnternet
Mobil platformlar

Bursa dijital pazarlama ve sosyal medya alanında hizmet veren firmamız ise sizlere bu platformları en iyi şekilde kullanma evresinde yardımcı olmaktadır. Günümüzde pazarlamanın temel prensipleri hala uygulanmaya devam ediyor. Fakat bir yandan firmalar bir yandan insanlar pazarlama noktasında yeni bir anlayışa geçmeye hazırlanıyorlar. Teknolojinin de gelişme göstermesiyle beraber bu noktada büyük değişimler olmuş ve artık klasik pazarlama yöntemleri geride kalmaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın tüketicilerin davranışlarına yönelik olarak benzersiz yaklaşımı sayesinde artık tüketiciler de özelikle alışverişlerini dijital platformlar üzerinden gerçekleştirmeye başladılar.

Dijital Pazarlamanın Önemi

Yapılan son araştırmalar ülkemizin %50’sinin internet kullanıcısı olduğunu ve bu oranın büyük bir bölümünün internet üzerinden alışveriş yaptığını gösteriyor. Sosyal medya ajansı Bursa olarak firmamız tüketicilerin internet üzerindeki hareketlerini ve tam olarak ne talep ettiklerini bildikleri için bu noktada firmalara destek veriyor.

Markanızı büyütmek istiyorsanız veya internet üzerinden ticaret yapacaksanız sosyal medya hesabınızın olması çok büyük bir önem arz eder. Tüketiciler bir firmaya ulaşmak istedikleri zaman internet üzerinden rahatlıkla ulaşmak ister. Bu evrede en fazla tercih edilen yöntem ise sosyal medya ağlarıdır. Siz de sosyal medya ağlarını kullandığınız süre boyunca müşterileriniz size ulaşabilecektir. Tüketiciler için müşterilerinin etkili bir sosyal medya hesabı olması da çok büyük bir öneme sahiptir ve buna özellikle dikkat eden kişiler vardır.