SEO Uzmanı Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler
1 Haziran 2018
Umut Köse
Paylaş

SEO, bildiğiniz üzere arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlayan ve görünürlüğünüzü artıran bir optimizasyon türüdür. Sitenizin ya da blogunuzun üst sıralarda çıkması ve daha çok kişiye erişebilmek için SEO yapmanız şart. Eğer siz de içeriklerinizi ve ürünlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız SEO’nun inceliklerini bilmeniz ya da uzman bir SEO danışmanı ile anlaşmalısınız. Aydinkaydi.com üzerinden tüm SEO haberlerini takip edebilir, arama motoru optimizasyonuna dair her konuyu görebilirsiniz. Yapılan örneklemeleri görebilir, iletişim sekmesi üzerinden SEO danışmanlığı için iletişime geçebilirsiniz. Makalelerinizin okunabilirliğinin ne kadar arttığını gözlemleyeceksiniz.

İçerik Oluştururken Nelere Dikkat Etmeli?

SEO uyumlu, etkili içerik oluşturmak için ilk olarak başlıklarınıza dikkat etmelisiniz. İlgi çekici ve 5- 6 kelimeyi geçmeyen bir başlık hit getirecektir. Eğer bilgi içerikli bir makale yazıyorsanız buna uygun neden ve nasıla net yanıtlar veren iyi bir içeriğinizin olması gerekiyor. Eğer genel bir konu hakkında yazı yazıyorsanız rekabete yenilmemek için mutlaka ilgi çekici bir unsur barındırmalı. Aynı şekilde anahtar kelimeleriniz de istenilen etkiyi yaratmalıdır. Görsellerle de içeriğinizi destekleyebilirsiniz. Eğer tüm bunları bilmenize rağmen istenen hiti alamıyorsanız ya da SEO hakkında derinlemesine bilginiz yoksa Aydın Kaydı SEO ajansı üzerinden destek alabilirsiniz. Web sitesi üzerinden de görebileceğiniz üzere sitede hem detaylı bilgi ve yazılar hem de SEO destek hizmeti verilmektedir.

GDPR İçin Türk Firmalarına Zorunluluk Var Mı ?

Aramalarda Üst Sıralarda Çıkmanın Püf Noktaları

Belirttiğimiz üzere, SEO yazınızın daha çok hit alması için birçok kolaylık sağlar size. Bunlardan biri de doğru anahtar kelimeleri kullanarak arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmak. Yazınızın kelime sayısı ile doğru orantılı olarak %3’ü geçmeyecek şekilde, anahtar kelimeleriniz olmalı. Aynı şekilde kullanılan keyword’lerin içeriğinizin en kilit kelimeleri olmalıdır. Yani, arama yapan kullanıcıların beklentileri ile doğru orantılı olmak durumunda. Bu şekilde Google algoritmaları içerisinde iyi bir yer edinebilirsiniz. Bunun için sizlere e- ticaretten dijital pazarlamaya kadar birçok konuda hizmet veren bir SEO Uzmanı bulunuyor. www.aydinkaydi.com adresini ziyaret ederek tüm SEO yazılarını, haberlerini ve makalelerini görebilir; irtibata geçerek uzman desteği alabilirsiniz.