Steroid neden tehlike oluşturur?
26 Nisan 2018
Umut Köse
Paylaş

Steroid neden tehlike oluşturur?

Steroid kullanımı uzun nedeniyle çoğunlukla insan vücudunda sebep olumsuz etkilerine genel olarak toplumda tartışmalı bir konu olmuştur. Steroid kullanımı vücut geliştiriciler ve diğer spor alanları arasında oldukça sık görülebilmesine rağmen, olumsuz steroidler etkilerin konusu bir sorun olmaya devam etmektedir. Kimyasalların ve ilaçlara vücut reaksiyon kişiden kişiye farklı olduğundan, herkes olumsuz steroidler etkilerin aynı tür yaşayacaksınız. bir seçenek sunulur Ancak, size steroid kullanımı kendinizi tabi ve steroidler etkiler ortaya ne olursa olsun, önceden hazırlanacak her zaman risklerin farkında olmalıdır.

Bilinçli kullanım da steroid tehlikelimidir ?

Birçok profesyonel vücut geliştiriciler yanı sıra diğer spor sporcular kullanan anabolik steroidDüzenli olarak performanslarını artırmak için. Her alınan doz ve frekansa bağlı olarak bir dereceye kadar steroidler etkileri yaşamıştır. Ne yazık ki, bu aynı insanların birçoğu düzgün olumsuz steroidler etkilerin olası tehlikeleri araştırılmış değil. Onlar ilaç sunmak ve onları orada bırakmayı tercih zorundadır bariz pozitif avantajları ile mutluyuz. Buna ek olarak, negatif steroid olasılığını artırır bu steroid kullanımı, tıbbi profesyonellerden çok az denetim veya avukatı çoğu zaman, tüketim yerinden veya çok uzun ilaç almamak oluyor etkileri. Steroid kötüye sonucunda ciddi bir hastalık ve hatta ölüme yenik tanınmış spor şeklin haber hesaplarını duymak nadir değildir.

Steroid kullanımında oluşabilecek olumsuzluklar nelerdir?

anabolik steroidler tehlikeleri de tıp mesleğinde kurulmuştur. Ancak, birçok sporcu artan gücü ve enerji steroid sağlamak geçici faydalara kullanımını devam ediyor. Vücut inşaatçılar ve diğer sporcular kendi alanında büyük bir varlık olarak bu steroidler etkilerini algılamak ve böylece sürece rekabet olduğunca steroidler tüketimini sürdürmek için teşvik edilmektedir. Ancak, ne tanımak için başarısız aynı zamanda steroidler de kas kapasitesini ve gücünü, bu ilaçlar zamanla tamir etmek imkansız olabilir kas dokusu ve vücut tendonlar, zarar vardır arttırmasıdır.

Sterod’in tehlikesini önlemek için neler yapmalıyız?

Uzun vadede, olumsuz steroidler etkileri çok bir atlet ilacın kullanımından alabilirsiniz geçici pozitif yararından fazla. Geçici faydaları sunmak zorunda olandan olumsuz steroidler etkilerin çok daha fazla vardır. Maalesef, birçok sporcu çok geç etkileri tüketimi durduktan sonrasına kadar görülmeyen steroidler gibi bazı bu gerçeği biliyoruz. steroid durdurduktan sonra çok sporcu olumsuz steroidler etkileri geniş bir yelpazede ilacın çekilme sonucunda hayatlarının kadar kırpma dikkat edin. diğerleri çok iyi hayatlarının geri kalanı için devam edebilecek iken bu kötü steroidler etkilerden bazıları geçicidir.

Negatif imkanı ile geçici yararlar Dengeleme steroidler etkileri uzun vadede her bireyin kendisi için hakim olacak bir şeydir. Uzun vadeli olumsuz steroidler etkileri vücudun bağışıklık sisteminin kalıcı zarar içerebilir, kanser, kemik büyümesi, karaciğer fonksiyon bozukluğu, kalp krizi, kan pıhtılaşması, felç ve daha durdurulması yakalanma olasılığı. Steroidler etkileri farklı şekillerde hem erkek hem de kadınlarda hissedilebilir. Ancak, çoğu bütün bu etkiler uzun vadede yıkıcı sonuçları olabilir olumsuz doğa, vardır.

Şu anda kullanarak veya geçmişte ilaç kullanmış her birey için steroidler etkilerini izlemek çok zordur. Ancak, tıp mesleği kullanımlarına karşı uyarıda için yeterli zararlı steroidler etkilerini belgelemiştir. Eğer şimdiki zamanda ve gelecekte hem olası kötü steroidler etkilerine vücudunuzu tabi tutmak tercih edin size kalmış. İyi sağlık bireysel olabilir en değerli eşyalarını biridir. Bu nedenle, steroidler neden olabilir olası tehlikelerden geleceği görme ile dikkatlice seçim yapmak gerekir.