Tbt ne demek, Ponçik ne demek – Cambaz
25 Kasım 2017
Umut Köse
Paylaş

Arkadaşlar bugün sizlere; ponçik ne demek, tbt ne demek bunları kısaca anlatacağız. Tbt özellikle son yıllarda instagramda iyice popüler olmuş aslında bir hashtag’dir. #TBT şeklinde yazılmaktadır. Ponçik ise özellikle yeni nesilin türettiiği bir sözcük olup, aslında iskandinav ülkelerinde bir tür tatlıya verilen bir isimdir. Sırayla ikisini de teker teker açıklayacağız şimdi gelelim tbt ne demekmiş bir detaylı şekilde inceleyelim:

Tbt ne demek

Tbt nin aslında türkçe karşılığı geçen hafta perşembe gününden bir görüntü şeklindedir. Tabii zamanla instagram, facebook gibi sosyal medya sitelerinde popülerliği arttığı için insanların tamamı sadece geçmişe dönük fotoğraf paylaşımı yapmak için kullanmaktadır. Örnek vermek gerekirse , bir fotoğrafınız var 1 ay önceden çekilmiş ve sizde bu fotoğrafı sosyal medya da paylaşmak istiyorsunuz. Bu fotoğrafın daha önceleri çekildiğini anlatmak amacıyla #tbt hashtag’i kullanabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha detaylı bilgi edinmek isterseniz https://www.cambaz.org adresinden sitemize ulaşıp bilgi edinebilirsiniz.Şimdi de gelelim ponçik ne demekmiş kısaca inceleyelim.

Ponçik ne demek

Ponçik; Rusya , Ukrayna gibi ülkelerde bir tür tatlı ismine karşılık gelmektedir. Fakat ne hikmetse , nasıl dönüp dolaışıp geldiyse ülkemizde ponçik sözcüğü, şirin insanlara verilmektedir. Arkadaşlar ponçik ne demek kısaca bahsettik. Bunun ile alakalı da detaylı bilgi edinmek istiyorsanız. Yine sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Umarım ponçik ile alakalı kafanıza takılan bir şey kalmamıştır.