Teknoloji haberleri ile dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar olun
20 Aralık 2017
Umut Köse
Paylaş

Teknoloji haberleri hayatımızda sıkça yer almaya başladı. Son dönemlerde bilim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeleri sizlere iyi ve hızlı bir şekilde duyuran bir teknoloji haberleri sitesinden bahsedeceğim. Bildiğimiz gibi artık teknolojinin hızına yetişemiyoruz. Cep telefonlarından bilgisayarlara, laptoplardan, televizyonlara kadar her alanda her geçen gün yenilikler oluyor. Özellikle robotik alanında yaşanan gelişmeler herkes tarafından oldukça merak konusu. Artık yakın bir zaman içinde robotlar hayatımızda yer almaya başlayacaklar.

Avrupa’da birçok alışveriş merkezinde robotlar kullanılmaya başlandı. Ayrıca bazı bankalar da robotları kullanarak müşterilerini karşılıyorlar. Bildiğiniz gibi yakın zamanda Türkiye’de de bu alanda gelişmeler yaşandı. Bir özel şirket tarafından Türkiye’nin ilk robotik fabrikası kuruldu. Ayrıca yine bir Türk şirketi tarafından mini EKG cihazı geliştirildi. Sağlık sektörü açısından olukça önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Bu gibi birçok alanda güncel teknoloji haberleri ile sizlere hizmet sunan teknoloji haberim platformu yayın hayatına devam ediyor.

Teknoloji haberim haber platformu hakkında sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum. Alanında uzman kişiler tarafından makaleler büyük bir özenle hazırlanıyor. Günlük olarak ajanslara düşen haberleri anlık olarak kullanıcıları ile paylaşıyorlar. Teknoloji haberleri portalında hangi kategoriler yer alıyor biraz da bundan bahsedelim. Sitede yazılım, donanım, oyun, sosyal ağlar, mobil, internet, inceleme, nasıl yapılır? gibi birçok kategorilerde makaleler yayınlanıyor. Site takipçileri bu alanda güncel makalelerle genel kültür açısından pratik bilgiler ediniyorlar. İnceleme kategorisinde yeni çıkan oyunların incelemesi yapılarak değerlendiriliyor ve takipçilere sunuluyor. Nasıl yapılır? Kategorisinde ise internet alanında pratik bilgiler verilerek teknoloji severler bilgilendiriliyor. Türkiye’de ve dünyada mobil sektöründe yaşanan gelişmeler ise anlık olarak sitede 7/24 yayınlanıyor. Yeni çıkan cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler hakkında detaylı değerlendirmeler yapılarak teknoloji severler ile paylaşılıyor.

Teknoloji haberim web portalı sosyal sorumluluk projelerine de oldukça önem vermektedir. Bu alanda belli başlı girişimleri bulunmaktadır. Desteklediği kuruluşlar ile toplumsal farkındalık açısından önemli adımlar atılmaktadır. Bunun dışında öğrencilerin teknoloji alanında deneyim edinmeleri için editörlük görevleri verilmektedir. Bilişim ve teknoloji bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bu konuda istekli öğrenciler için hazırlanan kariyer sayfasından başvurular alınmaya devam ediliyor. Sizler de güncel teknoloji haberleri ile anlık olarak tüm dünyada yaşanan bilişim alanındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.