Tesettür Giyimde Tamamlayıcı Bir Unsur Kaplar
10 Şubat 2018
Umut Köse
Paylaş

Yapmış olduğunuz kombini hem tamamlayan hem de şık/ günlük hangi sınıfa girdiğini belirleyen parçalardan biri dış giyim ürünleridir. Kaplar, dış giyimin önemli parçalarından biridir. Hem günlük hem de şık ortamlarda kullanım için idealdir. Yaptığınız kombine farklı bir hava katabilir. Kap modelleri içerisinde kemerli, kuşaklı, düğmeli, baskılı, kürklü, fiyonklu, fermuarlı  birçok seçenek bulunuyor. Aynı şekilde renk seçenekleri ve kumaş çeşitleri de geniş.

 Kiremit Örme Fermuarlı Kapşonlu Tesettür Kap

Kendinize En Uygun Kap Modelini Bulun

Kaplar için farklı modellerin olduğundan bahsetmiştik. Kap çeşitleri, kumaş türüne, desenine ve tasarımına göre değişiyor. Belirtmiş olduğumuz kemerli, fiyonklu, kürklü gibi tasarımsal özelliklere sahip kapların yanı sıra, keten, kadife, trençkot, deri, kaşe şeklinde alternatifleri olduğunu da söyleyebiliriz. Aynı zamanda baskılı, çiçekli, yazılı spor kap modelleri de bulunuyor. Sizin için n uygunu hangisi ise tercih edip sipariş verebilirsiniz. Yakalamak istediğiniz görüntüye göre model ve kumaş seçiminde bulunmalısınız. Kalıp olarak bol ve oversize modeller olduğu gibi belden oturtmalı klasik modeller de bulunuyor.

 Siyah Örme Fermuarlı Kapşonlu Tesettür Kap

Dış Giyimin Şık Parçası, Kaplar

Deriden ketene, kaşeden kaşmire kadar birçok türde kap seçenekleri bulunuyor. Mavi, siyah, bordo, kahverengi, krem, gri, pembe, lacivert gibi aklınıza gelebilecek birçok renkte kap bulma imkanınız var. Şık bir eşarp ile kombininizi tamamlayabilir, günlük ya da şık ortam fark etmeksizin mekana uyum sağlayabilirsiniz. Kullanım şekli açısından fermuar, düğme, çıtçıt ve kuşaklı olarak seçeneklere ayrılıyor. Hangisi sizin tarzınızı yansıtıyorsa, onu tercih etmelisiniz.

 Haki Örme Fermuarlı Kapşonlu Tesettür Kap

Günlük veya Şık Ortama Göre Kap Kullanın

Kap tercihleri için beğeninizin tabii ki ön planda olmalı ama kullanacağınız alanı da geri planda bırakmamalısınız. Daha günlük bir yer için tercih edecekseniz daha sade ve düz renkler tercih etmelisiniz. Şık bir imaj için de kap modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Kap modelleri 2018 kataloglarına bakılırsa, dizin hemen alt kısmına denk gelecek uzunlukta, kuşaklı, süet ya da kaşe kaplar son derece moda. Tabii aynı zamanda keten, deri gibi her zaman kullanılabilecek kumaş türlerinde  de kap bulabilirsiniz.

Kaynak : Bibashka.com.tr