Turkcell Sarı Kutu Nedir ve Nasıl Kullanılır?
26 Aralık 2017
Umut Köse
Paylaş

Turkcell müşterilerinin; aylık performanslarına göre hediyeler, bedava internet ya da konuşma süresi kazanabildiği sarı kutu uygulaması; faturalı ve faturasız Turkcell müşterilerinin hizmetine sunuluyor. Turkcell hatlı cep telefonlarından; sarı kutu yazıp 2200’a mesaj atan üyeler, kampanyaya taahhütsüz katılabiliyor. Her yüklemelerinde ya da ödemelerinde puan kazanan Turkcell müşterileri; sarı kutu uygulamasında biriktirdikleri puanları, kişisel tercihleri doğrultusunda kullanabiliyor.

Turkcell Sarı Kutu Puanları Nasıl Belirleniyor?

Turkcell sarı kutu puanları; Turkcell üyelerinin; üyelik tarihlerine ve kullandıkları tarifeye göre her ay düzenli olarak bakiyelerine ekleniyor. Turkcell üyelik süreleri; 0-5 yıl olan müşterilere 300 puan, 5-10 yıl olan müşterilere 600 puan, 10 yıldan uzun süre olan üyelere 500 puan olarak eklenen sarı kutu puanlarında, müşterilerin tarifelerine göre her ay yükleme ya da ödeme yapması şartı aranıyor. Turkcell üyelerine; üyelik tarihleri içindeki her gün için ekstra 1 puan yüklenen sarı kutu uygulamasında; aylık ödeme ve yükleme tutarlarına göre, faturalı ve faturasız tarife puan ayrımı uygulanıyor.

Faturalı Tarifelerde Turkcell Sarı Kutu Puanları

Aylık ödemeleri 30-49 lira arasında olan müşterilerin 20 puan, 50-69 lira arasında olan müşterilerin 40 puan, 70-99 lira olan müşterilerin 60 puan, 100 lira ve üzeri olan müşterilerin 80 puan kazandığı Turkcell sarı kutu uygulamasında; ödeme aksatan ya da hattı tek yönlü aramalara kapanan müşteriler, puan kazanamıyor. Faturalı tarife müşterilerine özel, otomatik ödeme talimatında da sarı kutu puanı sağlayan Turkcell; otomatik ödeme talimatı için 500 puan, otomatik ödeme talimatı ile ödenen her fatura için 20 ekstra puan yüklemesi yapıyor.

Faturasız Tarifelerde Turkcell Sarı Kutu Puanları

Faturasız hat kullanan Turkcell üyeleri, aylık yükledikleri liralar üzerinden farklı tutarlarda sarı kutu puanı kazanabiliyor. Aylık yükleme tutarları; faturalı hat rakamları ile farklılık göstermeyen faturasız tarifelerde; aylık yükleme dışında ek şartlar aranmıyor. Faturasız hat kullanıcıları için ek puan avantajları sunmayan Turkcell; 100 lira ve üzerindeki yüklemeler için, ek puan taleplerini olumsuz olarak değerlendiriyor.

Turkcell Sarı Kutu Puanları Nasıl Kullanılır

Turkcell müşterileri; Turkcell ana sayfasından sunulan hediyelerden, puanlarına göre yararlanabiliyor. Her bir hediye için ayrı kod belirleyen Turkcell; kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerinden, kampanya kodlarını 2200’a göndermelerini talep ediyor. Katılmak istedikleri kampanyalar hakkında; Turkcell sarı kutu sekmesinden de ayrıca bilgi alabilen müşteriler, taleplerini onayladıktan sonra hediyelerini kullanmaya başlayabiliyor.

Detaylı bilgi için; https://www.kampanyalarimiz.com/