Türkiye’de Hayvancılık Sektörünün Son Durumu 2018
17 Temmuz 2018
Umut Köse
Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yep yeni bir blog yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Türkiye’nin geçtiğimiz senelerde çok çok iyi olduğu ve dışa dönük yapılan ihracatların en önemli sektörlerinden birisi olan Hayvancılık sektörü ile ilgili bir yazı hazırladık. Umarım faydalı bir yazı olur. Detaylar yazımızın devamında…

Türkiye’de hayvancılık son 5-6 seneye kadar oldukça iyi durumda olurken ne yazık ki son 2 senedir hayvancılıkta büyük bir düşüş yaşanmakta. Bu düşüş sadece hayvancılık ile de değil, tarımda da ülkemiz ne yazık ki aynı durumlardan düşüş yaşıyor. Çiftçi üretmiyor dışa bağımlı bir ülke haline geliyoruz. Hayvancılık sektöründe de durumlar ne yazık ki o duruma doğru gitmekte.

Hayvancılık destekleri hala bazı kurumlar tarafından desteklenmekte. Durum böyle olunca insanlar da sektörü ayağa kaldırmak için elinden geleni yapmaktalar. Hayvancılık ile ilgili Hayvancılık Tv adresinde sektördeki son durumları, hayvancılık ile ilgili merak edilen her şeyi bulabilir siz de görüşlerinizi bu sektöre atılım yapmak isteyenlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
  • Cengiz

    Hayvancılık ülkemizin kalkınması için ihmal edilmemesi gereken bir faaliyet.Yeni teknolojiyi yakalayarak ve modern teknikler kullanılarak yapılan hayvancılık faaliyetleri hem ülkenin hem de yatırımcıların ekonomisini iyi yerlere getirebilir.

    Cevapla