Ücretsiz oyun yamaları tek adreste
1 Aralık 2017
Umut Köse
Paylaş

Oyunlardan daha fazla zevk almak için farklı yöntemler vardır, oyun içerisinde ki basit bir hata oyundan alacağımız zevki azaltabilir oyun yamaları bu durumun önüne geçebilir ve oyundan alacağınız keyfi katlayabiliriz.

Çeşitli sebeplerle yama yükleme ihtiyacı duyabilirsiniz bu oyununun ya da programın dilinin yabancı olması sebebiyle olabilir. Eğer Türkçe desteği bulunmuyorsa internet ortamında herhangi biri tarafından geliştirilen ve çevirisi yapılan dil dosyasını indirebilir sonrasında oyun ya da programa kurabilirsiniz.

Oyun ya da program içerisinde bir hata alabiliyor olabilirsiniz bu genel bir durum olabilir eğer genel bir problem ise mutlaka geliştirici tarafından bir güncelleme yani yama yayınlanacaktır yama kurulumundan sonra sorun ortadan kalkacaktır.

Oyunlarda yine grafik yamaları çok popülerdir yine oyun firmasından bağısız olarak grafik yamaları yayınlanmaktadır bu bir araba yaması ya da bir futbolcunun yüz yaması olabilir bu şekilde yamayı indirip kurabilir ve geliştiricinin sunmadığı kaliteyi siz kendiniz farklı bir kişi aracılığıyla edinebilirsiniz.

Yine oyunlarda ve programlarda veritabanı yamaları çokça kullanılmaktadır. Eski bir sürümlü oyun ya da program veritabanı yaması ile birlikte mevuct sürümüyle hemen hemen aynı bilgilere sahip olacaktır grafik olarak herhangi bir yenilik sunmasada yinede belirli bir süre size farklılık yaratacaktır.

Yamaların kurulumu yamayı yayınlayan kişiye göre değişiklik gösterebilir genellikle indirdiğiniz dosyanın içerisinde setup dosyası mevcuttur ve normal kurulum yaparak oyun yaması ya da program yamasını aktif hale getirmiş olursunuz. Eğer bir setup dosyası mevcut değil ise yama dosyasının ne olduğuna bağlı olarak örneğin dil dosyası ise onu program ya da oyunun kurulu olduğu dosyaların içerisinde yer alan diğer dil dosyalarının yanına atmanız gerekiyor. Zaten yamayı indirdiğiniz platformda ya da indirdiğiniz yama dosyasının içerisinde mutlaka kurulum hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Oyun konsollarının oyunları için oyun yamaları mevcut değildir, ancak resmi bir güncelleme ya da oyun modu yayınlanırsa bir güncelleme yapabilirsiniz. Sadece bilgisayarlarda oyun ve program yamaları kurabilirsiniz, ancak mac bilgisayarlarda yama yüklemek biraz sıkıntılı olabilir. Yine Android ve İOS gibi mobil uygulamalar ve oyunlar içinde yama yüklemek oldukça sıkıntılıdır.

Sizlere tavsiye ettiğimiz yama indirme sitesi : Türkçe Yama indir